Agata -43kg

Agata: "Zakupy nowych ubrań stały się przyjemnością!"

  • Wiek: 27 lat
  • Wzrost: 168 cm
  • Waga przed: 130 kg
  • Poziom tkanki tłuszczowej przed: 50 %
  • Waga po: 87 kg
  • Poziom tkanki tłuszczowej po: 34 %


  Dlaczego zdecydowałaś się skorzystać z pomocy dietetyka?

W przeszłości wielokrotnie podejmowałam próby odchudzania, zawsze jednak z podobnym skutkiem. Chudłam, nawet po kilkanaście kilogramów, po czym wracałam do poprzedniej lub jeszcze większej wagi. W końcu postanowiłam, że sama nie dam sobie rady i muszę zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Jak przebiegało Twoje odchudzanie?

Po wizycie u dietetyka i ustaleniu planu dietetycznego zabrałam się do działania. Bardzo motywująco działały na mnie regularne wizyty kontrolne w poradni oraz fakt, iż w pierwszych tygodniach diety dość szybko traciłam na wadze. Zdziwiło mnie też, że nie odczuwam głodu, a moja nowa kuchnia okazała się nawet bardziej urozmaicona niż dotychczasowa. Poznałam wiele fajnych, smacznych, a przede wszystkim zdrowych potraw, które na stałe weszły do mojego menu. Podczas całego odchudzania staram się też codziennie uprawiać sport, głównie jest to jazda na rowerze oraz Nordic Walking.

Ile udało Ci się schudnąć do tej pory?

Od początku diety do dnia dzisiejszego schudłam ok. 43 kg (chciałabym stracić jeszcze 10 kg). Zmienił się mój wygląd, moja garderoba, a przede wszystkim samopoczucie. Jest mi o wiele łatwiej kupić ubrania, które mi się podobają, a nie tylko te, w które się mieszczę, a zmiana jest na tyle widoczna, iż nie poznaje mnie wielu moich znajomych. Cieszy mnie też fakt, że nowymi nawykami żywieniowymi udało mi się zarazić wielu członków mojej rodziny. Mogę śmiało stwierdzić, że teraz to już nie jest dieta, tylko mój nowy, lepszy styl życia.