Magda -32kg

Magda: "Wciąż nie mogę uwierzyć, że mi się udało!"

  • Wiek: 26 lat
  • Wzrost: 167 cm
  • Waga przed: 101 kg
  • Poziom tkanki tłuszczowej przed: 49 %
  • Waga po: 69 kg
  • Poziom tkanki tłuszczowej po: 33 %


Kiedy po raz pierwszy przyszedł Ci do głowy pomysł, aby rozpocząć odchudzanie?

Nigdy nie byłam bardzo szczupła, lecz prawdziwe problemy z nadwagą pojawiły się po moim wyjeździe do Holandii. Inny styl odżywiania, szybki pęd życia i codzienne wizyty w fast foodach sprawiły, że zaczęłam tyć w zastraszającym tempie. W pewnym momencie przestałam się nawet ważyć, chociaż wiedziałam, że z moją wagą nie jest dobrze. Punktem zwrotnym była chwila, gdy zobaczyłam się na zdjęciach z wakacji. Pomyślałam, że to, jak wyglądam, nie może być prawdą i że muszę coś z tym zrobić. Postanowiłam zawalczyć o siebie.

I wtedy zapisałaś się na wizytę do dietetyka?

Tak. Szukałam profesjonalnej pomocy i ją znalazłam. Chciałam wiedzieć, co powinnam jeść, jak prawidłowo komponować posiłki i odpowiednio dobierać porcje. Dzięki tej wiedzy odchudzanie nie było dla mnie wielkim wyrzeczeniem. Miałam oczywiście gorsze chwile, ale duże wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół pomagało mi wytrwale dążyć do celu. Obecnie nie jestem w stanie wyobrazić sobie powrotu do starego stylu odżywiania. Zdrowa dieta weszła mi w krew, a mój organizm przyzwyczaił się do nowych porcji. Nauczyłam się jeść z umiarem i wiem już, że zdrowe jedzenie też może być smaczne.

Ile udało Ci się schudnąć do tej pory?

Do dnia dzisiejszego schudłam już ponad 30 kg. Początkowo waga spadała bardzo szybko, z czasem musiałam walczyć o każdy kolejny kilogram, lecz efekty motywowały mnie do działania. Trudno mi uwierzyć, że aż tyle osiągnęłam! Obecnie mam w planach zrzucenie jeszcze 5kg i pracuję nad modelowaniem ciała poprzez aktywność fizyczną. Z nową wagą czuję się świetnie i wreszcie jestem zadowolona ze swojego odbicia w lustrze. Stałam się inną, bardziej szczęśliwą osobą.