Dietetyk

mgr inż. Magdalena Kultys
dietetyk, psychodietetyk, trener personalny

Magdalena Kultys Absolwentka specjalizacji żywienie człowieka i dietetyka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW oraz studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka. Studiowała również na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Swoją pracę magisterską poświęciła kortyzolowi (hormonowi stresu) i jego roli w rozwoju otyłości. Nadal nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach żywieniowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już w czasie studiów w poradni dietetycznej SGGW, w Dziale Żywienia Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz w poradni diabetologicznej Szpitala nr 1 we Wrocławiu, gdzie poprzez odpowiednią dietę wspomagała leczenie pacjentów chorych na cukrzycę.

Od 2009 roku jako właścicielka Poradni Dietetycznej Vital Diet prowadzi indywidualne konsultacje dietetyczne, pomagając osobom z nadwagą, otyłością i chorobami dietozależnymi zyskać zdrowie i szczupłą sylwetkę. Szczególnie ceni sobie pracę z osobami borykającymi się z nadmiernymi kilogramami, cierpiącymi na zaburzenia gospodarki lipidowej i węglowodanowej oraz osobami aktywnie uprawiającymi sport. W kontakcie z klientem stawia na edukację żywieniową, wsparcie psychologiczne i holistyczne podejście. Oprócz konsultacji indywidualnych prowadzi szkolenia, warsztaty i wykłady o tematyce dietetycznej, aktywnie propagując zdrowe odżywianie i aktywny styl życia.

Uzyskała uprawnienia instruktora sportu w zakresie ćwiczeń siłowych i posiada bogatą, popartą doświadczeniem wiedzę na temat aktywności fizycznej wspomagającej dietę, modelującej sylwetkę oraz poprawiającej zdrowie i wydolność organizmu. W ramach swojej praktyki układa plany treningowe, dobiera aktywność fizyczną i prowadzi treningi personalne.

Prywatnie entuzjastka lekkiej kuchni i zdrowego stylu życia, z pasją oddająca się długim wycieczkom rowerowym, ćwiczeniom siłowym i sztukom walki. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Teakwondo.

Zobacz mój profil na portalu ZnanyLekarz.pl:

Magdalena Kultys - ZnanyLekarz.pl